Меню
Час роботи магазину:
  • Пн. - Пт.: 09:00 - 21:00
  • Сб. - Нд.: 10:00 - 20:00

Ляльковий будиночок для дітей - коли це має сенс?

На який вік підходить ляльковий будиночок і що слід враховувати при покупці? За допомогою лялькового будиночка маленькі діти зможуть створити власний світ і відтворити повсякденне життя. Мається на увазі, наприклад, події, що відбуваються навколо них, або спостерігаються розмови між батьками. Це прагнення наслідування також цілком природно і відповідає типовому розвитку маленької дитини.

Ляльковий будиночок - популярний подарунок для маленьких дітей з особливої ​​нагоди, наприклад, на день народження. Великий світ у дуже маленькій формі зачаровував маленьких дітей упродовж століть, адже недарма класичний ляльковий будиночок — це традиційна іграшка, з якою грали наші бабусі та дідусі, а також попередні покоління. Іноді в ляльковому будиночку є одна або дві сімейні реліквії як лялькові меблі, як у ляльковому будиночку в нашій маленькій зеленій сімейці.

Але для якого віку корисний ляльковий будиночок, як довго він використовуватиметься і чи є він чисто «іграшкою для дівчаток»?

Ляльковий будиночок: коли він має сенс для дітей?

Загалом можна сказати, що ляльковий будиночок зазвичай підходить для дітей віком від 3 років і старше. Звичайно, це справедливо не для кожної дитини. Щоб зрозуміти, коли, тобто у якому віці чи якому етапі розвитку можна дарувати ляльковий будиночок, важливо зрозуміти, чому дітей чарівним чином тягне до класичної іграшці.

Вказівка ​​віку, наприклад конкретного місяця, неможлива і дуже сумнівна. Є навіть маленькі діти, яким ляльковий будиночок цікавий у віці трохи менше 2 років. Однак деякі діти починають цікавитися рольовими іграми лише в пізнішому віці. Насамперед немає жодних підстав для занепокоєння з цього приводу. Якщо ви даруєте ляльковий будиночок дітям від 2 років і старше, і з ним не грають відразу, це не означає, що дитина все ще не може виникнути до неї інтерес. Якщо ми згадаємо власне дитинство, то часом до іграшок, які вічно десь припадали пилом, ми поверталися лише набагато пізніше, і раптом вони ставали нашою новою улюбленою іграшкою.

Оскільки маленькі діти в основному використовують ляльковий будиночок для обробки подій та наслідування своїх батьків, ляльковий будиночок має сенс, якщо ваша дитина зацікавлена ​​в наслідуванні. Ознаками цього може бути те, що ваша дитина спостерігає за вами, а потім виконує аналогічні рухи або пізніше веде такі ж розмови з ляльками або м'якими іграшками, які ви вели з дитиною заздалегідь.

Тим не менш, ви завжди повинні пам'ятати одну річ, граючи з ляльковим будиночком відповідно до віку: що стосується безпеки гри, більшість лялькових будиночків підходять тільки для дітей віком від 3 років і старше. Завдяки аксесуарам лялькові будиночки часто містять дрібні деталі, які можна проковтнути, або які мають краї та кути.

Порада від нас: Щоб ваша дитина могла грати з ляльковим будиночком з раннього віку, варто віддати чистий ляльковий будиночок без дрібних деталей, які можна проковтнути, якщо ви впевнені, що немає інших обмежень, таких як гострі кути. З одного боку, інтерес до наслідування можна задовольнити за допомогою ручних ляльок меншого розміру або дерев'яних фігурок для маленьких дітей від 12 місяців і старше, але з іншого боку, діти можуть користуватися ляльковим будиночком набагато довше. Пізніше, починаючи з 3-річного віку, до лялькового будиночка можна додавати навіть найменші аксесуари.

Як довго діти грають у ляльковий будиночок, зазвичай, дуже індивідуально. Дівчатка та хлопчики можуть з ентузіазмом ставитися до лялькового будиночка у віці 7 років і навіть пізніше, якщо аксесуари відповідають їхнім інтересам та гра зі старою іграшкою не викликає негативного впливу з боку нас, дорослих; чи то тому, що ми даємо їм більше і більше іграшок або зазвичай ненавмисно говоримо щось, що відмовляє нашу дитину грати з ляльковим будиночком «у цьому віці».

Педагогічна підтримка: гра та навчання

Дитяча лялька тупає по ляльковому будиночку після того, як мати ляльки каже, що їй час іти спати. Але дитяча лялька поки що цього не хоче. Вона сердито стрибає по кімнатах та по ліжку. Гра в ляльковому будиночку може виглядати приблизно так.

Діти відтворюють із маленькими фігурками свої переживання, щоб краще переробити враження та почуття. У гру інтегровані гнів, страх, радість і захоплення. Крім імітації повсякденних чи минулих ситуацій, ляльковий будиночок також сприяє розвитку мовних навичок, уяви та просторової уяви.

Граючи з маленькими кімнатами лялькового будиночка, пересуваючи окремі предмети лялькового будиночка та переміщаючи маленькі фігурки лялькового будиночка, ви зміцнюєте дрібну моторику, наприклад, зорово-моторну координацію.

  • Підсумовуючи, можна сказати, що ляльковий будиночок позитивно сприяє наступним речам:
  • Обробка повсякденного життя
  • спілкування
  • мовні здібності
  • Дрібна моторика
  • просторова уява
  • Фантазії

Що слід враховувати при покупці?

Який матеріал ви виберете для лялькового будиночка, звичайно залежить від того, яка дитина отримає подарунок. Сама наша маленька зелена сімейка дуже любить дерев'яні лялькові будиночки. Кольори натурального дерева не лише приємні для очей. Ляльковий будиночок також добре адаптується до будь-якої життєвої ситуації: чи розмістите ви ляльковий будиночок на кольоровому килимі в дитячій кімнаті або на пробковій або дерев'яній підлозі, поклавши перед ним ігрову подушку, на якій дитина може стати на коліна: ляльковий будиночок стає справжньою приманкою для очей квартири.

Крім того, лялькові будиночки з натурального дерева також нейтральні з ґендерної точки зору і тому можуть використовуватися як дівчатками, так і хлопчиками в іграх, без обговорення кольору.

Завжди дуже важливим моментом, коли йдеться про наших власних дітей, є питання, чи не містять іграшки, які ми даємо нашим дітям, шкідливі речовини. Дешеві іграшки часто забруднені канцерогенними чи іншими шкідливими речовинами.

Особливо дешеві пластикові іграшки зазвичай містять різні сумнівні інгредієнти. Ось чому перед покупкою лялькового будиночка слід дізнатися, чи корисна іграшка. До речі, з дерев'яними іграшками це не завжди так, про що ви можете прочитати у статті нашого блогу про іграшки без шкідливих речовин.

Крім вибору кольору та відсутності шкідливих речовин, грабельність - це ще й питання, на яке слід відповісти перед ухваленням рішення про покупку. Скільки місця займає ляльковий будиночок? Традиційно грати можна лише спереду чи з усіх боків? Чи підходить він для братів та сестер? Скільки аксесуарів потрібно для того, щоб ляльковий будиночок був гарно обставлений? Які фігурки лялькових будиночків доступні? Якщо у вас є відповіді на деякі питання, ви можете прийняти найкраще рішення.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
   Погано           Добре