Нинішній ринок дитячих іграшок сповнений різних виробів з дерева. У такій іграшці більше плюсів ніж мінусів. Вони мають гладку поверхню, дерево набагато тепліше і приємніше на дотик, ніж інші штучні матеріали. Це дуже важливий фактор, адже діти пізнають навколишній світ за допомогою дотику: мацають, чіпають. Натуральна деревина – це не токсичний матеріал, воно легко підлягає обробці, набуває будь-яких форм, його легко ремонтувати, у нього відсутні гострі кути.

Історія дерев'яних іграшок.

За весь час існування людства на землі було придумано та створено безліч корисних та важливих речей, одними з них є дерев'яна іграшка для дітей.

У Стародавньому Римі та Єгипті діти грали з конями, ляльками, зробленими з дерева. А ось на території України у Звенигородці (Львівська область) під час археологічних розкопок було знайдено дерев'яну іграшкову шаблю, датовану 12 століттям.

Через багато століть і тисячоліть дерев'яна іграшка залишалася невід'ємною частиною дитинства кожної дитини. У XVIII ст. виробники з Німеччини змогли створити моделі іграшок з дерева, які мали зовнішні відмінності та ціну. Багато хто почав подорожувати світом і збирати індивідуальні замовлення на виготовлення таких іграшок. Наступне століття стало відомо тим, що моделі цих іграшок ускладнили та зробили деталізованими. На той час найбільше продавалися моделі дерев'яного транспорту. Наприкінці Другої світової війни набирає популярності такий матеріал, як пластмаса. Дедалі більше виробників дитячих іграшок їхнього виробництва вибирали дешеві матеріали, тому індустрія дерев'яних іграшок йшла спад. Виробнику було вигідно запускати їх у масове виробництво, бо пластмасові іграшки могли собі дозволити навіть сім'ї з дітьми.

Також на території сучасної Росії виділяють три регіони, в яких займалися виробництвом дерев'яних іграшок. У першому регіоні іграшки виготовляли у вигляді: дерев'яних коней, пташок, брязкальця тощо. У другому регіоні займалися виробництвом ложок з дерева, точили веретено та багато іншого. А у третьому регіоні майстри виготовляли постаті жінок, гусарів, ченців та багатьох інших персонажів. Ці іграшки розписували різними барвами.

Україна та виробництво дерев'яних іграшок.

Наша країна також зробила особливий внесок у створення дерев'яних іграшок. Одним із феноменів в українській культурі є яворівська іграшка. Приблизно у 17 столітті вона зародилася у місті Яворів, Львівська область. Для виготовлення таких іграшок використовують дерево липу та осину. Осика вважається деревом оберегом, а для розпису використовують безпечну фарбу анілу. Орнамент, нанесений на іграшку, називається Вербування. Для розпису використовують такі кольори фарб: зелений означає трава та листя, червоний – це плоди та ягоди, синій – небо та вода, а жовтий – сонце. Раніше майстри займалися виготовленням меблів та посуду для ляльок, мініатюрних музичних інструментів, брязкальце для дітей, фігурок різних тварин, популярністю користувалися вирізані силуети коней. Для виготовлення іграшок використовувалося дерево, з якого за допомогою спеціальних ножів вирізалася та чи інша фігура. Наприкінці XIX століття виробництво іграшок не змогло конкурувати з фабричною продукцією, що з'явилася. Нині у місті Яворів намагаються відновити виробництво традиційної української дерев'яної іграшки – забавки. Забавка – це місцева назва дерев'яної іграшки-оберега, основною метою якої є тішити дітей і відганяти від них все погане.

Плюси та мінуси дерев'яних іграшок, як правильно вибрати.

Нинішній ринок дитячих іграшок сповнений різних виробів з дерева. У такій іграшці більше плюсів ніж мінусів. Вони мають гладку поверхню, дерево набагато тепліше і приємніше на дотик, ніж інші штучні матеріали. Це дуже важливий фактор, адже діти пізнають навколишній світ за допомогою дотику: мацають, чіпають. Натуральна деревина – це не токсичний матеріал, воно легко підлягає обробці, набуває будь-яких форм, його легко ремонтувати, у нього відсутні гострі кути. Найкраще дитинство малюка починати з дитячих іграшок, що розвивають. Це можуть бути кубики, пазли, рамки-вкладиші, дитяче доміно, пірамідки, шнурівки, ігрові набори із дерева, конструктори, дерев'яні набори для розфарбовування, конячки, каталки. Дерево - це стійкий до пошкоджень матеріал, під час падіння або удару, виріб не розламається на шматочки. Дерево сам собою довговічний матеріал, тому його можуть використовувати після вас наступні покоління.

Дерево це єдиний матеріал, який не викликає алергію у дітей. Це актуально для зовсім маленьких малюків, адже вони тягнуть все в рот, гризуть і кусають. При покупці дерев'яної іграшки звертайте увагу на її покриття, гладкість поверхні, практичність і простоту у використанні. Ви як покупець маєте право вимагати у продавця сертифікат якості на товар, що вас цікавить. Іграшки для дітей до 3 років не повинні перевищувати вагу до 100 грам. Дерев'яні іграшки допомагають діткам розвивати дрібну моторику рук, уважність, координацію рухів, зорове та слухове сприйняття.

Згадайте своє дитинство, де було безліч різноманітних дерев'яних іграшок, які приносили радість і посмішки на вашому обличчі. Подбайте про розвиток свого малюка, купіть йому якісні та найкращі дерев'яні іграшки, які не тільки порадують вас та малюка, але й захоплять його у світ цікавої та захоплюючої гри.