Роль розмальовки у розвиток кожного малюка – колосально. Розмальовуючи різні за формою предмети чи звірів, діти доповнюють свої знання, а також дізнаються щось нове про навколишній світ, розвивають дрібну моторику рук, акуратність, фантазію та художній смак.

Малювання досить рано входить у життя дитини і користується заслуженим коханням. Як тільки малюк починає розрізняти предмети, зображені на папері, можна запропонувати йому замість чистого аркуша, чорно-білий малюнок - розмальовка.

Роль розмальовки у розвиток кожного малюка – колосально. Розмальовуючи різні за формою предмети чи звірів, діти доповнюють свої знання, а також дізнаються щось нове про навколишній світ, розвивають дрібну моторику рук, акуратність, фантазію та художній смак. Починати знайомити своє чадо з розфарбування акварельними фарбами або олівцями, найкраще з двох років. До цього віку купіть дитині спеціальні розмальовки, якими можна розфарбовувати водою або фарбами для малюків.

Для початку вибирайте не складні малюнки з добре видимими контурами, ключове зображення нехай буде тільки одне, дрібних деталей якнайменше. Намагайтеся відразу пояснити дитині сенс розмальовки, розкажіть про те, де і які кольори краще використовувати, як фарбувати картинку так, щоб не виходити за межі контурів зображення. Можна показати маленькому художнику поєднання різних кольорів фарб, для нього це стане відкриттям та допоможе відчути себе справжнім чарівником.

Сьогодні для пошуку розмальовок, зовсім не обов'язково йти в магазин, розмальовки – альбоми на будь-який смак можна знайти в інтернет-магазині та замовити доставку прямо додому. Так само існують онлайн розмальовки, це відмінна гра, що надає дитині не менш широкі можливості для самовираження, тільки не забувайте про тимчасове обмеження перебивання малюка перед монітором.

Підростаючи, діти починають надавати перевагу розмальовкам спеціальним, наприклад: дівчатка вибирають розмальовки спеціально для дівчаток, такі де потрібно прикрасити вбрання для принцеси, милих звірят, а розмальовки для хлопчиків – це в основному техніка. Хлопчики за допомогою таких забарвлень знайомляться з транспортом, його деталями: кермо, фара, колеса. Все це допомагає розвиватися, наприклад: у дівчаток розвивається почуття смаку, а хлопчики поповнюють свій словниковий запас, розширюють свої знання про навколишній світ.

Однак не потрібно звужувати коло інтересів свого малюка, маленька людина має випробувати себе в різних сферах, тому якщо хлопчик вибрав розфарбовувати квітку, а дівчинка машинку – не перешкоджайте.

Послідовне розфарбовування частин малюнка – тренує посидючість та заспокоює. Привчайте дитину мити пензлики, після кожного змішування квітів, а також частіше міняти воду в склянці. Закінчивши творче заняття, привчайте малюка забиратися на столі, скласти в коробку фарби або олівці – це виховуватиме в ньому акуратність. Ще одне важливе правило - не в жодному разі не лайте юного художника за зіпсовану картинку. Хваліть і підбадьорюйте, нехай на малюнку світить сині сонце або росте червона трава, адже розмальовки не тільки стимулює малюка пізнавати закономірність цього величезного світу, а й сприяє власним кольоровим фантазіям.

За кожен зручний малюнок Ви можете його похвалити, а з часом вибирайте найвдаліші малюнки і вивішуйте їх на чільне місце - на стіну або холодильник. Пам'ятайте, що дитині дуже важливе Ваше схвалення та похвала.