Інтернет наповнюється рекламою різноманітних тренінгів з виховання, лекцій з дитячої психології, коучі сиплють термінами на кшталт «дбайлива Альфа», «буллінг», «права дітей» та «міжнародні конвенції». Це все потрібно і серйозно, але нікому не завадить частка гумору. Ми пропонуємо кілька шкідливих порад для батьків. Прочитайте та зробіть навпаки!

  • Якомога раніше знайдіть «сина маминої подруги». Вам просто життєво необхідно порівнювати своє чадо з кимось, це є основою виховного процесу. Найкраще, якщо вони максимально відрізнятимуться один від одного. Припустимо, ваш малюк погано ладнає з цифрами. У такому разі краще нагадати йому про Іполита, який у 3 роки вже вирішував логарифмічні приклади, а в 5 – вступив до Гарварду. Це якнайкраще вплине на самооцінку, ваша дитина сама візьметься за математику і стане неймовірно успішною. Нагадувати про умовного Іполита треба якнайчастіше. Якщо відповідного кандидата в оточенні немає, можна його вигадати.
  • Обов'язково критикуйте дітей за будь-який прояв творчості. Хто так малює сонце, що це за жовту пляму! Хіба це будиночок – більше схоже на собачу будку! Не соромтеся у виразах, пам'ятайте, ви робите це виключно з найкращих спонукань! Вони ще подякують, коли виростуть. Можливо. Якщо ще з вами спілкуватимуться.

  • Більше лицемірства у вчинках. Вдома лайте останніми словами вчительку сина, а під час зустрічі з нею займіться відвертим довірливістю. Від дитини ж вимагайте бути чесною у вчинках та словах. Це точно навчить його відповідальності, послідовності та поваги до батьків.
  • У дитини не повинно бути жодної хвилини вільного часу: школа, група продовженого дня, карате, скрипка, макраме, китайська, хокей на траві – це розклад на понеділок. У вівторок… ну, ви зрозуміли хід думок. Не давайте дітям часу для себе: ніхто не знає, до чого вони можуть здогадатися тоді, а раптом розроблять план знищення світу! Хоча, правду кажучи, курси макраме також небезпечні. Краще замінити їх на уроки Терменвоксу.

  • Не забувайте про користь фізичних покарань. Усіх у дитинстві пороли, і нічого – виросли пристойними людьми! Ви робите це зовсім не через свою педагогічну непридатність, а виключно для блага (насправді ні).
  • Якщо захотілося похвалити дитину – стримуйтесь щосили! Адже це дуже непедагогічне! Вона може розслабитися та перестати розвиватися. Якщо дуже хочеться - підтискайте губи і робіть курячу гузку. Є шанс, що дитина злякається і більше не підійде до вас.
  • Немає кращого способу прищепити любов до читання, ніж примушувати до нього. Що означає – не хочу?! Кант сам себе не прочитає! Таким чином навіть найцікавіша книга напевно втратить свою привабливість.
  • Не купуйте дитині нових іграшок. Вона хоче ляльку принцесу? Конструктор? М'якого ведмедика? Нехай грає у ваші старі дерев'яні фігурки, прибиті до підлоги ще вашим батьком – теж викладачем від бога!
  • Ніколи не тримайте своїх обіцянок. Для того, щоб дитина могла витримати всі подальші удари долі, вона з дитинства повинна звикати до несправедливості. До речі - найважливіший елемент виховного процесу.

Якщо ви послідовно і неухильно дотримуватиметеся цих порад, ви неодмінно виростите самостійну, успішну, впевнену в собі особистість, яка любитиме і поважатиме вас до самої старості. Щоправда, існує велика ймовірність, що коли на смертному одрі ви попросите склянку води, у ній несподіваним чином опиниться бензин. Але це такі дрібниці, чи не так?