Ліплення зі штучного тіста не тільки приємне, а й корисне заняття для дітей після року. Коли дитина ліпить – розвивається півкуля головного мозку, яка відповідає за творчість, розвивається так само дрібна моторика дитини. Дитина освоює поняття форми, кольору та й загалом більше дізнається про навколишній світ.

Варто тільки озирнутися довкола і Ви будете вражені, скільки існує іграшок для дітей, які використовувалися століттями. Наприклад, глина чи її сучасний замінник – штучне тісто для ліплення. Цьому матеріалу можна надати будь-яку форму та придумати будь-яке призначення. Саме для цього він ідеальна іграшка для малюка.

Ліплення зі штучного тіста не тільки приємне, а й корисне заняття для дітей після року. Коли дитина ліпить - розвивається півкуля головного мозку, яка відповідає за творчість, розвивається так само дрібна моторика дитини. Дитина освоює поняття форми, кольору та й загалом більше дізнається про навколишній світ.

Найбільше для дитини підійде маса для ліплення середньої м'якості, за кольоровою гамою перевагу віддавайте натуральним кольорам: жовтому або червоному, зеленому або синьому, білому. З'єднання кольорів дає такі ж відтінки, як і перемішування фарб. Ліпить можна двома способами - конструктивним (виготовляючи окремі деталі та скріплюючи їх в одне ціле) та пластичним (ліплячи все з цілого шматка). Другий спосіб складніший, тому що вимагає сильно розвиненого окоміра і виразне уявлення форми предмета, тому починайте з малюком з першого. А ще пластиліном можна малювати – цей напрямок вимагає використання кількох прийомів. Спочатку задуманий малюнок відтворюється на папері у вигляді контурного об'єкта, а потім промальовується за допомогою маленьких шматочків пластиліну.

Що б викликати більше інтерес у дитини до ліплення, можна створити деяку ігрову ситуацію або придумати якусь казку або історію ... Наприклад, скажіть малюку, що потрібно зробити доріжку по якій покотиться м'ячик або що якщо натиснути на пластилінову кульку пальцем, то вона перетвориться на коржик, а це вже «печиво» для його іграшки. Ну і поступово показуйте дитині якомога виліпити різних тварин, різні предмети. Найголовніше, що б це було цікаво для дитини та цікаво.

Ліплення штучним тестом – дає чудову можливість моделювати світ та своє уявлення про нього у просторово пластичному образі. Кожна дитина може створювати свій маленький пластиліновий світ як реальний. З готовими іграшками можна грати і навіть ставити маленьку, домашню виставу. Звичайно спочатку, малюк буде ліпити щось просте, проте пізніше його майстерність буде покращатися, почнуть з'являтися нові ідеї і він зможе навіть зліпити ціле місто з власне придуманими будинками. Можливо, отримані знання допоможуть йому у майбутньому стати гарним архітектором, скульптором чи дизайнером.

Поясніть своєму малюкові, що потрібно докласти деяких старань, для того, щоб досягти успіху в новій для нього справі. Для стимулу, можете помістити найвдаліші його творіння на чільне місце. Щоразу, коли Ваші домочадці та дитина їх бачитимуть, вони відчуватимуть позитивні емоції, щоб він пишався своїми результатами. Згодом така несерйозна справа як ліплення – обов'язково принесе свої позитивні плоди і допоможе Вашій дитині розвиватися всебічною, гармонійною та розвиненою особистістю.