Користь від занять колекціонування є незаперечною. По-перше, малюк займається пізнавально-дослідницькою діяльністю у нього виникає бажання дізнатися більше про предмети своєї колекції. По-друге, у такий спосіб дитина тренує пам'ять, увагу, інтелект, розвиває акуратність та ощадливість. По-третє, показуючи свою колекцію друзям, обмінюючись із ними цікавими експонатами – він навчається спілкуванню.

Коллекционирование игрушек

Що тільки не зберігається у засіках наших дітей? Вони, то збирають фігурки героїв мультфільмів, то вкладиші від жуйок, а то й зовсім щось неймовірне на наш погляд: ганчірочки, камінці, гудзики, кришечки, коліщатка, але для малюка - це справжнісіньке багатство.

Азартні колекціонери завжди вважалися диваками для оточуючих, проте ними були й великі люди. Наприклад, Кардинал Рішельє – збирав курильні трубки, а Наполеон та Уїнстон Черчілль – збирали олов'яних солдатиків і цей список можна продовжувати і далі. Всі ці люди, як відомо з дивовижними розумовими здібностями, мали великий вплив на перебіг і розвиток історії людства.

Коріння колекціонування сягає далекого минулого, тлумачний словник визначає його як – систематизоване збирання однорідних предметів, що представляє науково, художньо чи літературний інтерес. Зрозуміло, малюки дошкільнята ще не здатні колекціонувати, що-небудь цілеспрямовано і систематично, тому завдання дорослих не тільки захопити малюка створенням колекції, а й усіляко допомагати йому в цьому. Вибирати тему колекцій, найкраще виходячи з інтересу дитини. Якщо малюк жити не може без машинок або любить робити паперові моделі - спробуйте зробити це захоплення основою для колекціонування.

На жаль, батьки часто несерйозно ставляться до захоплення дітей до колекціонування. Найчастіше вони вважають це «віковою забаганкою», яка скоро пройде. Якщо Ваша дитина збирає картинки з коміксів або наклейки західних якихось героїв з мультиків, то, можливо, це і насправді швидко пройде. Але, якщо Ви допоможете зацікавитися дитині філателією або нумізматикою і не пошкодуєте трохи грошей і витратитеся на альбоми для монет, купіть марки і так далі, то надалі це допоможе дитині серйозно зацікавитися колекціонуванням.

Крім традиційного колекціонування марок, листівок, значків, монет існує безліч незвичайних і навіть смішних колекцій. Хтось все життя збирає ложки, хтось праски, дзвіночки, свічники, олівці, сувенірні яйця та навіть гудзики. Користь від занять колекціонування є незаперечною. По-перше, малюк займається пізнавально-дослідницькою діяльністю у нього виникає бажання дізнатися більше про предмети своєї колекції. По-друге, у такий спосіб дитина тренує пам'ять, увагу, інтелект, розвиває акуратність та ощадливість. По-третє, показуючи свою колекцію друзям, обмінюючись із ними цікавими експонатами – він навчається спілкуванню. І нарешті, колекціонування, як і інше хобі – прикрашає життя, робить його повнішим та різноманітнішим.

У будь-якому випадку колекціонування не тільки розширює кругозір Вашої дитини, а й формує культурне та інтелектуальне коло її інтересів. Якщо Ви ще й виявите увагу та інтерес до його колекції, то це заняття може стати ланкою, що об'єднує Вашу родину. Купуйте своїй дитині енциклопедії, книги, які пов'язують її з її колекцією, допомагайте їй класифікувати, предмети в колекції, ходіть на виставки, переглядайте каталоги тощо. Також потрібно стежити, щоб колекціонування не стало Вашим заняттям, все-таки нехай цим займається дитина, а Ви тільки спостерігайте і контролюйте процес.