Батьківство – це не тільки поцілунки та мі-мі-ведмедики, це ще й щоденна досить важка праця, безкоштовна, яка не має вихідних та перерв на сон. Не збожеволіти допомагають сади і школа, але неминуче настає момент, коли дитині потрібно залишитися вдома і виникає величезне питання: чим зайняти? Звичайно, простіше кинути в нього планшетом чи пультом від телевізора та сподіватися на краще, але після цього батьків починає гризти черв'ячок «Це безвідповідально» разом із комариком «Це не педагогічно». Тому й доводиться наступати на горло своєму бажанню тиші та вигадувати дітям заняття поза екраном гаджета. Ми підібрали кілька варіантів того, що можна робити з дітьми вдома та залишитися у свідомості. Поїхали!

Спорт зарядка

Рекомендації щодо заняття спортом з дітьми вдома часто починаються зі слів: «Всі діти люблять хула-хуп. Спробуйте покрутити його на талії чи на нозі». Камон! В умовах малогабаритної квартири, наслідки хула-хупа, який крутить на нозі дитина, можуть стати гіршими, ніж нашестя Годзили на Токіо! Тому для заряджання рекомендуємо використовувати вправи з вагою власного тіла. Так воно якось безпечніше. Однак, регулярні фізичні навантаження - це справді класне заняття з малюками. Вони покращують настрій, розганяють кров та прищеплюють здоровий спосіб життя.

Випічка

Творче заняття, що має на меті створення страви, яку можна не лише спробувати самому, а й запропонувати оточуючим – о, це неодмінно сподобається малюкові! Змішувати інгредієнти, розкладати тісто по формах, а потім спостерігати, як воно піднімається в духовці - справжня магія! Краще почати з чогось простого, наприклад, придбати набір для випікання маффінів. Вони завжди виходять такі, як треба, варто тільки чітко дотримуватися «дорожньої карти» на упаковці. Ще одним безпрограшним варіантом є домашня піца. Цікавий факт: з чого б вона не була приготовлена, завжди виходить смачніше, ніж куплена.

Скрапбукінг

З англійської перекладається як «книга з вирізок». Ідея полягає в тому, щоб оформити фотоальбом, використовуючи вирізані елементи з журналів чи газет, дитячі малюнки, текстильні вставки, пам'ятні дрібниці та щось інше. Виходить неймовірно оригінально та дуже індивідуально! Якщо ви підсідете на цей вид рукоділля, це може стати крутим хобі для всієї родини. Для затравки можна придбати готовий набір, що включає наклейки та аплікації. Ну, а там, як піде.

Кінетичний пісок

Для дошкільнят можна влаштувати пісочницю просто вдома, не виходячи надвір. Більше того, вона вийде навіть краще, якщо використати кінетичний пісок. Він увірвався на український ринок досить давно і згодом лише набирає популярності. Структура цього матеріалу складається із звичайних піщин і невеликого відсотка полімерів, які пов'язують складові між собою. В результаті з'являється неймовірно тактильна речовина, дуже пластична, добре тримає форму та заворожує своїми властивостями дітей від 3 до 100 років. Ще одна важлива деталь: у ньому не живе жодних мікроорганізмів. Їм просто нема чим харчуватися! Можна придбати набір або виготовити кінетичний пісок своїми руками. Для цього потрібно взяти чотири частини звичайного чистого піску, 2 частини крохмалю та 1 частину води. Змішати спочатку сухі інгредієнти та поступово додати рідину. Дешево та сердито!

Олдскульні ігри

Батьки часто скаржаться, що сучасні діти не грають у старі ігри. Тож у чому проблема? Під час вимушеного сидіння вдома настає час, щоб показати нащадкам, яке на смак справжнє дитинство! Звичайно, скакалки та резиночки краще в панельній квартирі не застосовувати - хіба що ви живете на першому поверсі, інакше є шанс нарватися на недружній візит сусідів знизу. Обережно слід ставитись також до класиків - хоча, якщо зробити розмітку на товстому килимі за допомогою малярського скотчу, може обійтися без неприємних наслідків. Однак, беззастережними лідерами домашнього вжитку є старі добрі буріме, зіпсований телефон, Ви поїдете на бал?, гра в слова, морський бій у зошитах у клітинку, крокодил та інші ретро ігри, які змушують дорослих впадати у ностальгію, а дітей зацікавлено за цим спостерігати.

Малювання

Здавалося б, очевидна і не оригінальна штука, яка досить швидко набридає дітям. Тим більше, що талант до образотворчого мистецтва мають не всі. Однак тут можна здивувати! Із проектором-динозавром малювати вийде у всіх! Крім того, це просто крутецький тиранозавр, якого не соромно поставити на столі, він ще має слайди з картинками, що проектуються на папір. Малюку залишається просто обвести контур і розфарбувати картинку так як хочеться. Підтримують прагнення творчості також водяні розмальовки, дерев'яні фігурки, які потрібно зафарбувати у різні кольори, гіпсові заготовки тощо.

Звичайно, всі ці заняття, втративши новизну, можуть набриднути дитині. А нудьгаюча дитина – це сплячий Везувій, він може вибухнути будь-якої хвилини і поховати не тільки Помпеї, але й здорові нерви своїх родичів. Тому поки цього не сталося, можна запропонувати йому такі іграшки, як бластер з м'якими ракетами, інтерактивне цуценя на повідку, джип на радіокеруванні, бакуганів. Всі ці іграшки придатні для домашнього використання та можуть зайняти малюка надовго. І ось тільки потім можна кидати в дитину смартфоном із заздалегідь завантаженими іграми або мультиками. Ненадовго, звісно. Адже ми з вами добрі батьки?