Як вибрати вертоліт на радіокеруванні?
У наш час гелікоптер на радіоуправлінні мрія не лише дітей, а й багатьох дорослих. Все тому, що на сьогоднішній день радіокеровані вертольоти не тільки відмінна іграшка, а й багатофункціональний пристрій, що має у своєму арсеналі цілий перелік корисних функцій.
Якщо Ви зібралися придбати радіокерований вертоліт, то слід звернути увагу на такі показники як: габарити, матеріал корпусу, кількість каналів управління, гнучкість лопатей, наявність шасі, флайбара і хвостового гвинта. Також не останню роль відіграє пульт управління та комплектація, адже зручність в управлінні – основна запорука гарної роботи вертольота.
Вибираючи радіокерований вертоліт, слід чітко розуміти, з якою метою ви його купуєте. Для польотів будинку чудово підійдуть невеликі, небагатоканальні гелікоптери на інфрачервоному управлінні. Якщо ви хочете стати асом у пілотуванні радіокерованого вертольота, вам слід придбати дещо більше, що має більше можливостей та пристроїв. У цьому ми спробуємо допомогти вам розібратися далі.
Габарити вертольота. Їхнє значення
Для того, щоб підібрати вертоліт, насамперед звертають увагу на його габарити. Від розміру вертольота залежить як його ціна, а й, звісно, функціональні характеристики.
Міні гелікоптери
Міні гелікоптери мають досить невеликі розміри, від декількох до 30 см. Такі гелікоптери призначені для польотів у будинку, оскільки через невелику вагу на вулиці їх просто зноситиме вітром (навіть при штилі). Найчастіше їх обирають як розваги, особливо для дітей і тих, хто робить перші кроки в навчанні пілотування вертольотами. Міні гелікоптери працюють на інфрачервоному управлінні, оскільки розраховані на польоти у приміщенні та на невеликі відстані.
Середні гелікоптери
Гелікоптери середніх розмірів бувають від 30 до 60 см. Найчастіше гелікоптери середніх розмірів виробляють на радіокеруванні, оскільки вони мають перешкодостійкість на радіохвилі 2.4GHz. Такі вертольоти розраховані на польоти і в приміщенні, і на вулиці (тільки у безвітряну погоду). В основному їх купують для розваги та навчання пілотування.
Великі вертольоти
Гелікоптери великих розмірів можуть бути від 50 см до декількох метрів. В основному вони призначені для польотів на вулиці, так як великі габарити не мають у своєму розпорядженні польотів у приміщенні. Управління виробляється на завадостійкому радіо 2.4GHz. Завдяки кількості каналів можуть бути як іграшковими, так і пілотажними. Також можуть виконувати додаткові функції, за умови не сильно вітряної погоди.
Кількість каналів 2, 3, 4, 5 та 6 – у чому різниця?
2-х канальні гелікоптери
Зазвичай у двоканальних вертольотах 4 лопаті та встановлений флайбар. Вертоліт працює поканально: перший канал – польоти вгору, вниз, другий – розвороти праворуч, ліворуч. Тарілка встановлена під невеликим кутом, тому при зльоті гелікоптер завжди летить прямо, має невеликі труднощі в управлінні. Такі гелікоптери добре підійдуть для дітей, і тих, хто тільки навчається управлінню гелікоптерами.
У комплектацію входить вертоліт та звичайний пульт управління. Найчастіше двоканальний вертоліт працює на інфрачервоному управлінні, оскільки має невеликий радіус сигналу. Відрізняється досить низькою ціною, що його великим плюсом.
3-х канальні вертольоти
4 лопаті, флайбар, а також додатковий двигун з гвинтом. Поканальні можливості вертольота: перший канал – польоти вгору, вниз; другий - праворуч, ліворуч; третій – розвертатися навколо своєї осі. Завдяки встановленому ззаду гвинту, гелікоптер здійснює польоти вперед-назад. При падінні вертоліт не ламається, добре тримається і не виходить з ладу. Відмінно підійде як подарунок для дитини і тих, хто навчається в управлінні вертолітами. Комплектація: вертоліт, пульт, зарядка та USB провід (пульт на акумуляторах). Його безперечний плюс – доступна ціна та гарна якість. Мінус – інфрачервоне керування, літати на таких пристроях можна лише вдома, на вулиці може зникнути зв'язок.
4-х канальні вертольоти
2 лопаті, флайбар для стабілізації та хвостовий мотор з гвинтом збоку. Завдяки розташуванню гвинта, гелікоптер не зможе крутитися навколо своєї осі, а хвостовий мотор тримає гелікоптер і сам хвіст рівно. Поканальні можливості: перший – можливість літати нагору, донизу; другий – уперед, назад; третій – вправо та вліво; четвертий (головна відмінність від триканального вертольота) можна керувати креном (нахил при польоті вліво та вправо). Зазвичай комплектуються добротними пультами з екраном, що мають кілька режимів. У комплекті є кілька додаткових акумуляторів (для пульта та вертольота). Також є додаткові лопаті. З таким вертольотом дозволені вуличні польоти, польоти при вітрі не бажані, оскільки будь-який вертоліт схильний до зносу при сильних вітрових потоках.
5-ти канальні вертольоти
Практично нічим не відрізняються від 4-х канальних вертольотів, проте, додано можливість управління колективним кроком гвинта, що несе, тобто управління залежить від кута нахилу лопатей. Для вертольота крок гвинта функціонально є аналогом коробки передач автомобіля, відповідно, завдяки ньому ви зможете контролювати швидкість нахилу та розвороту вертольота.
6-ти канальні вертольоти
Один із найпросунутіших вертольотів, вони є спортивними моделями і вимагають найвищого пілотажу в управлінні. Крім стандартних каналів керування вертольоти мають канал керування кутом атаки лопатей, керування нахилом, а так само виконують фігури в польоті: політ у перевернутому стані, «мертва петля» і т.д.
Наявність флайбара та хвостового гвинта
Флайбар – штанга з двома вантажами, що знаходиться поверх лопатей, за допомогою якої легко утримувати площину обертання лопат, що робить його рухи більш плавними та передбачуваними. Завдяки флайбару вертоліт легко бореться з вітром і адаптується до польотів на вулиці.
Безфлайбарна - складніша система, яка підійде для тих, у кого немає труднощів з управлінням.
Хвостовий гвинт - кріплення на хвості вертольота, що дозволяє стабілізувати його рух і при цьому він не дає гелікоптерові обертатися в бік, протилежний обертанню основних лопатей, так як у повітрі немає точки опори. Наявність хвостового гвинта у гелікоптері гарантує йому злагоджену, чітку роботу та виконання всіх даних команд.