Ось і настав день знань, 1 вересня. Починається школа, заспані батьки, з букетами та рюкзаками за руки буксують сонних дітей на шкільну лінійку. Там вчителі, директори, батюшки, депутати та шокований своєю присутністю сторож дядько Вася, не менше години розповідатимуть школярам, як важливо навчатися на 12 балів, сумлінно виконувати домашні завдання та відчувати нестримне трепет від можливості переступити поріг Храму Науки. Від цього зводить вилиці, діти не зупиняючись позіхають, дорослі майстерно приховують недокурений бичок під одноразовою маскою, новою нагодою, вчителі все ще подумки підраховують бюджет канонічних класних штор. Невідомо, кому з учасників цієї події найважче, проте пережити це батькам допоможуть кілька простих порад. Якщо їх дотримуватись, 1 вересня можна пережити без корвалолу чи інших міцних напоїв. Отже.
- Під номером один пропонуємо задіяти певний аутотренінг. Нагадайте собі, що ходити до школи – це нормальний стан для дітей шкільного віку. Якщо ви, звичайно, не перейшли на дистанційне навчання чи екстернат – такі можливості у реаліях пандемії розглядаються дедалі більшою кількістю батьків. Але якщо ви вирішили відвідувати школу – це нормально. І не варто робити з цього трагедію: діти вважають ваш емоційний стан і переживатиме сильніше.
- Не влаштовуйте вдома мітинг-накачування про важливість домашніх завдань та труднощі контрольних. Серйозно, для цього існують вчителі – вони впораються, мають великий досвід зі знищення самооцінки. Ваше стратегічне завдання, навпаки, не дати дитині скотитися в депресію. Він встигне це після тридцяти всього свого часу.
- Деякі… гм… талановиті психологи рекомендують тренувати ранні підйоми ще із серпня. Як переконані сови, ми вважаємо, що це навряд чи покращить психологічну атмосферу сім'ї. У будь-якому випадку, краще забезпечити все необхідне напередодні першого вересня: продумати одяг, взуття, скласти все необхідне в рюкзак, можливо, батькам варто прокинутися трохи раніше, щоб приготувати улюблений сніданок - так дитині буде легше змиритися з необхідністю вставати з ліжка і не буде зайвого. неврозу, що забули щось важливе.
- Після закінчення уроків найкраща ідея прогулятися з дітьми, обговорити, що сталося за день. Для психологічної розрядки найкраще підходять рухливі ігри на свіжому повітрі, наприклад, теніс і бадмінтон, гра в лов м'яча. Якщо на вулиці спекотно – влаштуйте бої за допомогою водяних бластерів, ідеально для скидання зайвої агресії. І для дітей також.
- Не екстраполюйте свій досвід на дитину. У школі ви могли зазнавати цькування і всією душею ненавидіти свій навчальний заклад чи навпаки, з нетерпінням чекати на уроки, щоб побачитися з друзями та отримати заслужену високу оцінку. Штука в тому, що у вашої дитини все може бути зовсім не так. Або не зовсім так. Дозвольте йому самому формувати соціальні зв'язки та стосунки з вчителями. Ймовірно, цій пораді найважче слідувати, але результат того вартий.
- ВИМИКАЙТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКОГО ЧАТА! Вам не потрібно читати 1500 повідомлень про те, як Аристарх вкусив Меланку на великій перерві і що з цього приводу думають мами обох дітей. Відмова від участі у подібних… замінимо це слово на полеміку, що призводить до збереження нервів та профілактики побутового алкоголізму батьків.
В інтернеті можна знайти ще чимало порад, деякі з них є дієвими, інші не підійдуть вам. Проте, головна їхня суть у тому, щоб відгородитися від негативу та влаштувати з першого дня осені справді свято, а не нудну обов'язківку. І тоді перше вересня піде «як діти до школи»!